pátek 2. září 2016

Výlet s kamarádkou (2. 9. 2016)

Ahoj!
V tomto článku bych vám chtěla popsat můj výlet s kamarádkou Jančou. S Jančou se známe už přes 3 nebo 4 roky, ale tím, že každá bydlíme v jiném městě, já ještě k tomu přes rok studuji jinde, ona pracuje na menším městě, je dost těžké se sejít. Ale domluvily jsme se, že přes léto někam vyrazíme. Mělo nás původně na tento výlet jet více, ale potom to úplně nedopadlo, tak jsme jeli jen ve dvou, ale i tak to bylo moc fajn.
Naší první zastávkou byl hrad Karlštejn. Obě jsme na tomto nejznámějším hradě z roku 1348 v Čechách byly, ale už je to pár let dozadu, proto jsme tam zavítali ještě jednou. Na prohlídku dovnitř jsme nešli, jelikož když jsme viděli tu frontu zahraničních turistů, nějak náš chuť přešla. Daly jsme si místo toho dobrý oběd v místní restauraci.
Po obědě jsme vyrazily dále a to na lom Velká Amerika. Lom je taktéž právem nazýván jako český Grand Canyon. Za Velkou Amerikou se nachází ještě i Malá Amerika, ale ta prý dle místních není zase tak pěkná, tak jsme si obešli jen Velkou Ameriku. Ten den bylo pěkné horko, takže jsme se během této procházky obě docela pěkně spálily. Bylo by fajn, kdyby se v lomu dalo koupat, protože počasí nás úplně volalo do vody :).
A naši poslední zastávkou byl a vyhlídka Máj na řeku Vltavu v obci Teletín. Vyhlídka je známá z reklamy na jeden obchodní dům a momentálně ji navštěvuje stále více a více lidí. Dokonce jsem viděla i svatební fotky z tohoto místa, což vypadalo moc pěkně. Byla to naše poslední zastávka, poté jsme si koupily zmrzlinu na ochlazení a razily domů. Byl to moc fajn výlet a říkaly jsme si, že bychom to z toho mohly udělat tradici a každé léto takto na jeden den spolu někam vyrazit, tak uvidíme, kam vyrazíme příště :). Hezký zbytek dne!
M. 

2 komentáře:

  1. Krásné fotky, na Karlštejn bych se taky chtěla podívat, ale máme to z Olomouce dál, tak snad další léto to zvládneme.
    Beauty by K.

    OdpovědětVymazat
  2. To jste mely paradni den :) Takove výlety a vyhlidky mam ráda:)
    Melisinblog.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat