sobota 30. července 2016

Úžasný víkend v Monaku (30. 7. 2016)

Před dvěma týdny jsem byla na víkend v Monaku a musím říct, že to byl jeden z nejlepších výletů vůbec! Monako je úžasné :). Pokud jsme v Monaku byli, jistě souhlasíte a pokud ne, rozhodně vyražte, stojí to za to! A navíc v Monaku je přes 300 dní v roce slunečno a zbytek dní jen oblačno, prší minimálně. A docela vtipné bylo, že když jsem byla v Monaku, měli jsme tam krásných 29°C slunečno a v Čechách bylo v tu dobu jen nějakých 20 °C zataženo a někde i pršelo.
Asi nejdůležitější informací o Monaku je, že se jedná o 2. nejmenší stát na světě a to díky své rozloze, která je 2 km2. Ale na této malé rozloze bydlí 37 800 lidí! Umíte si to vůbec představit? Lidé tam proto žijí v luxusních vysokých bytech s bazénem na balkonech, aby ušetřili místo. A skoro všichni vlastní jachtu nebo velkou loď, takže přístav je doslova přeplněn.
Naši procházku po Monaku jsme začali ráno přímo u místního přístavu a poté jsme se přesunuli na market s ovocem, zeleninou a rybami. Následně jsme pokračovali ke Královskému paláci (Prince´s Palace), kde jsme strávili nějaký čas v místních obchůdcích se suvenýry. A v 11,55 hodin jsme koukali na výměnu stráží a dokonce jsme náhodně viděli i auto s monackých princem Albertem II. a jeho ženou.
Po obědě jsme se přesunuli ke katedrále sv. Nikolase, Oceánografickému muzeu a poté do části Monte Carlo, kde se nachází známé casino. Do vestibulu casina jsem jen nahlédla, hrát jsem nechtěla :D. Ale budova casina je nádherná jak zvenku, tak i zevnitř. 
A nejleší věc na Monaku je, že se tu nachází také veřejné pláže! Já si s sebou plavky sice nevzala, ale docela mě lákalo se smočit ve vodě v takovém teplu ...
Sečteno a podtrženo, Monako je nádherná země a rozhodně bych se tam někdy v budoucnu chtěla vrátit.

Užijte si sobotu :)
M.
1 komentář:

  1. Je hloupé mít blog s českou doménou psaný anglicky ;)

    OdpovědětVymazat