sobota 4. června 2016

Dny odpočinku v Bansku (4. 6.2016)

Čauky!

Tak mám za sebou další dny strávené mimo Plovdiv. Rozhodli jsme se navštívit Bansko na jihu Bulharska.
Bansko je proslulý ski resort pro lyžování nebo trávení zimní dovolené. A v létě je to ideální místo pro pěší turistiku. Hory jsou tam nádherné a prakticky hned za městem. A vzhledem k tomu, že teď není ještě ani letní sezona, zase tolik turistů tam nebylo.
Cesta z Plovdivu sice trvala 6 dlouhých hodin s jedním přestupem, ale stálo to za to. Druhý vlak, který jsme využili, měl trasu mezi horami, přírodou a projeli jsme mnoho tunelů. Bylo parádní projíždět malé vesničky, kde bydlí doslova "pár" lidí, kteří se živí zemědělstvím. 
Jeden den jsme plánovali vyrazit na Vichren (2. nejvyšší bod Bulharska), ale nějak se to zvrtlo a dorazili jsme na Demjanicu (1895 m. n. m.). Výlet to byl fajn. Cestu tam jsme šli pěšky, cestu zpět jsme zkusili stopovat. A byli jsme i uspěšní, hned 1. auto nám zastavilo. A docela vtipné bylo, že 3 chlapíci v autě nebyli z Bulharska, ale z Makedonie. Trošku jsme s nimi pokecali a potom jsme je potkávali každý den v centru města :). 
Další den jsme navštívili nedaleké jezero. Cesta tam vypadala podle map celkem jednoduše, ale nějakým nedopatřením jsme si docela dost zašli, ale i tak jsme jezero úspěšně našli. U jezera lidé chytali ryby, kempovali nebo jen relaxovali. Nacházela se tam také rybí restaurace a byla to moc fajn místo. Ale nejlepší ze všeho byl výhled na hory od jezera. Na vrcholcích hor byl ještě sníh a bylo to naprosto parádní! :)

Doufám, že se máte také skvěle! Užívejte sluníčka s krásných dní :)
M. 

Žádné komentáře:

Okomentovat