úterý 10. května 2016

Nedělní výlet do Pazardžiku! (10. 5. 2016)

Ahoj,
vzhledem k tomu, že tady v Plovdivu máme dennodenně slunečno a okolo 30 ℃, bylo by škoda trávit volné dny někde na koleji nebo na bytě. S kamarádkou Lucíou ze Slovenska jsem se rozhodla jet do nedalekého města Pazardžik. Podle Tripadvisoru toto město není moc navštěvované turisty, ale i tak jsme se rozhodly jet. A udělaly jsme dobře!
Vyrazily jsme ráno vlakem z Plovdivu a cesta trvala necelou hodinku. Naše první kroky vedly do parku nedaleko nádraží, který jsme si našly na Google. Park byl rozsáhlý a už z rána relativně naplněný sportovci. Během dne ubývalo sportovců, ale přibývalo dětí. V parku totiž bylo mnoho atrakcí, kolotočů, prolézaček a dokonce i pouťové atrakce pro děti. A nejenom to - mnoho stánků se zmrzlinou, fast foody, kavárny atd. Hlavním důvodem naší návštěvy bylo malá ZOO v tomto parku. Zpočátku jsme si myslely, že se bude jednat o pár koňů, koz a možná nějaké ptactvo, nicméně byly jsme mile překvapeni! Viděly jsme jak tygra, srnky, pávy, losy, prasata, hlodavce, ptactvo atd. Pravděpodobně se jednalo o nějakou chovnou stanici, jelikož některé zvířata byla raněná.
Následně jsme vyrazily prozkoumat centrum. Věděly jsme dopředu, že v centru není moc památek pro turisty, ale i tak jsme střed města navštívily. Nicméně najít nějakou otevřenou restauraci v neděli byl pro nás nadlidský úkol, takže jsme se spokojily s pizzou z fast foodu! Kafíčko a zmrzlina v kavárně vše zachránily :).
Nakonec jsme se vydaly ještě na procházku okolo řeky Maricy a zpět na nádraží. Tento výlet nebyl zase tak časově nebo fyzicky náročný, ale vzhledem k tomu, že bylo okolo 30 ℃, přijely jsme já i Lucía zcela spálené od sluníčka. Nicméně výlet byl moc fajn! :)
A co vy, výletíte ve volných chvílích? :)

Mějte se fajn!
M.

Žádné komentáře:

Okomentovat