pátek 15. dubna 2016

Náročný erasmácký víkend (15. 4. 2016)

Ahoj!
vzhledem k tomu, že na některých fakultách v Plovdivu mají moji kamarádi erasmáci už poslední týdny výuky, mají více volného času. Nelenili jsme a hned jsme vyrazili na další výlety!
Hned v pátek jsem s dvěma dalšími eramáky vyrazila na Šipka Monument a na Buzludžu. Z Plovdivu je to vlakem a busem docela náročné, s několik přestupy, proto jsme vyrazili v pátek ráno už v 1:50 hod vlakem! :D Asi si říkáte, že jsme pěkní blázni, no vlastně asi jo, ale stálo to za to! :) Po několik přestupech a spánku v buse jsme vystoupili v obci Šipka a vyšlapali jsme až k monumentu. Výhled na okolí je odtud nádherný!
Po 8 km výšlapu jsme dorazili k Buzludža Monument, což je socialistický monument, bývalý "palác" komunistické strany v Bulharsku. Zvenku to vypadá jako nějaká vesmírná stanice, vnitřek není úplně celý zachovalý, ale i tak je viditelné, že v minulosti se jednalo o vyzdobenou budovu s mozaikami, která měla už ři vstupu dovnitř ohromit. Cesta zpět do vesnice byla taky okolo 8 km, tudíž ten den jsme našlapali přes 16 km!
Odpoledne jsme potom vyrazili vlakem domů. A hned večer na nádraží jsem se potkala s Čechy a Slováky (a jejich kamarády), kteří jsou na Erasmu po různých městech v Bulharsku a přijeli do Plovdivu. Jednalo se o takový česko-slovenský sraz v Plovdivu. V sobotu jsme společně prošli město, navštívili jsme největší památky a hezká místa v Plovdivu. V neděli jsme společně zajeli do Asenovgradu, kde už jsem byla předtím s kamarádem, (viz článek tady) a poté do Bačkovského kláštera, který je nedaleko. Čas strávený spolu jsme si moc užili a už teď plánujeme další česko-slovenský sraz v jiném městě Bulharska!

Doufám, že i vy neleníte a výletíte!
M.

1 komentář:

  1. Keása, já jsem zas taky takový blázen, že bych kvůli výletu klidně vstala kolem jedné v noci. :D Není nad poznávánéí nových míst! :)

    Days of Daysy :)

    OdpovědětVymazat