neděle 20. března 2016

Mé putování po Rumunsku (20. 3. 2016)

Ahojky!

Tak konečně jsem se dostala k tomu, abych napsala článek o mém výletu po Rumunsku. Měla jsem volno ze školy jen 5 dní, takže to nebylo zase takové putování, ale rozhodně lepší než nic! Jela jsem ještě s jednou Erasmačkou z Francie a bylo to moc fajn.
Plán byl takový, že 2 dny zůstaneme v Bukurešti, další 2 dny jsme chtěly nocovat v městě Brašov a navšítívit Drákulův hrad. Nakonec jsme své plány trošku změnily a přespávaly jsme všechny dny v Bukurešti u kluků, které jsme poznaly přes couchsurfing :). 
Vyjížděly jsme z Plovdivu v Bulharsku ve 20. hod posledním možným busem do Sofie. Tam jsme ale musely čekat asi 2 hodinky na bus přímo do Bukurešti. Cesta nám potom přes noc trvala asi 8 hodin, což není zase tak dlouho. První den jsme si prošly město díky Free Walking Tours, což bylo moc fajn. A večer jsme už potom potkaly kluky z couchsurfingu, u kterých jsme přespávaly.

Další den jsme vyrazily do nedalekého městečka Sinaia, kde jsme navštívily krásný hrad Peles, klášter Sinaia a prošly jsme si celé město. Ten den bylo perfektní počasí, sluníčko a dobrá viditelnost, takže z centra bylo vidět až na zasněžené vrcholky hor, kde lidé lyžovali :).

Další den nám pršelo, což nebylo moc příjemné, ale i tak jsme vyrazily do centra hlavně na prohlídku Paláce Parlamentu (Palatul Parlamentului), což je 2. největší budova na světa, a bylo to super! Jen škoda, že bylo tak ošklivé počasí. Ten den u kluků z couchsurfingu přespávaly celý víkend ještě další 2 holčiny (taky Erasmačky), takže nás bylo v bytě dohromady 6.
Poslední den jsme potom všichni dohromady vyrazili na procházku do nedalekého parku Mogosoaia, kde to bylo úžasné. Shodou okolností se v parku konalo focení nějaké svatby, takže park byl krásně vyzdoben.
Celkově můj výlet do Rumunska hodnotím kladně, moc jsem si to užila, počasí taktéž relativně vyšlo, kluci, u kterých jsme přespávali, byli perfektní, takže si není na co stěžovat :) poprvé jsem vyzkoušela ubytování přes couchsurfing a rozhodně si není na co stěžovat. Nicméně nikdy nevíte na jako rodinu nebo lidi narazíte. Takže Rumunsko rozhodně doporučuji!


Mějte se krásně, užívejte volného dne.
M.

2 komentáře:

  1. Ten hrad mi hrozně připomíná zámeček v Zlínské zoo Lešná. :) Jinak krása, miluju takovéhle výlety a články o nich. :)

    OdpovědětVymazat
  2. v Rumunsku som este nebola, zatial nebolo ani v mojom zozname miest, ktore by som chcela navstivit, ale mozno ho tam zaradim. teraz cez velkonocne prazdniny sa chystam do Amsterdamu, kam sa velmi tesim, takze svoj vyletny apetit budem mat zase na chvilu zazehnany.

    OdpovědětVymazat