pondělí 28. března 2016

Další putování po různých místech Bulharska (28. 3. 2016)

Ahoj,

zase se vám hlásím z Bulharska! :) Mám se tu stále moc dobře, počasí máme už na jarní bundičku, což je úžasné! A tím, že je počasí stále teplejší a teplejší, tak teď je ideální čas na cestování :).
Už se tu znám s mnoha zahraničními studenty prakticky z celé Evropy, takže spolu plánujeme mnoho výletů a akcí!
Nedávno jsme byli v nedalekém městě Stara Zagora. Toto místo je cca 2 hodiny vlakem od Plovdivu. Ve Stare Zagoře jsme navštívili asi tu největší památku města, což je Antické forum Augusta Trayana, potom jsme se rozhodly pro návštěvu Regionálního muzea a nakonec jsme vyšlapaly až k Samara Flag Monument, odkud byl krásný rozhled na celé město. Ten den nám vyčlo dokonalé slunečné počasí! :)

Další volný den jsem vyrazila s partou 5 erasmáků autobusem na procházku po horách Rodopy. Byl to docela dobrodružný výlet. V Bulharsku to totiž chodí tak, že pokud je autobus plný, další lidé nemohou nastupovat, autobus ani nezastaví. A samozřejmě, když jsme odpoledne chtěli jet zpět do Plovdivu, autobus byl plný a ve druhém byly jen 2 volné místa. Tudíž jsme se museli rozdělit a někdo jel busem a já s 2 dalšíma erasmákama jsme zůstali čekat na zastávce.
A vzhledem k tomu, že bus tu jezdí jen jeden za hodinu, rozhodli jsme se pro stopování nějakého auta. Byla to má první zkušenost se stopováním a byla úspěšná! Čekali jsme ani ne 5 minut a zastavil nám postarší pán. Nejel až do Plovdivu, jel do města cca 20 km od Plovdivu, takže zbytek jsme jeli vlakem, který jel hned poté, co nás pán dovezl na vlakové nádraží.
Takže výlet byl parádní :) a už teď plánujeme další a další! :)


Doufám, že i vy se máte fajn!
M.

2 komentáře:

 1. Krásný výlet. Jé, jak já bych zas ráda do Bulharska. :) No snad nám to vyjde příští léto. :)

  Days of Daysy
  :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bulharsko není tak drahá země, stačí ušetřit opravdu jen málo a můžeš vyrazit! :)

   Vymazat