neděle 28. února 2016

První dny ve škole v Bulharsku a první cestování (28. 2. 2016)

Ahoj!

Tak po prakticky týdnu nicnedělání na Erasmu v Bulharsku nám konečně začala škola :). Do té doby jsme ve škole sice byly, ale jen ohledně nového školního indexu, registrací, že jsme přijeli atd. Mezitím jsme se seznamovaly s městem, památkami, ostatními studenty ze zahraničí atd.
První přednášky ve škole byly celkem fajn a kupodivu jsem víceméně i rozumněla! Nejtěžší tu ale budou hodiny bulharštiny, jelikož tam budeme na konci semestru skládat písemný test, prezentovat prezentaci a ještě musíme složit ústní pohovor. Ale věřím, že se vše zvládne!
A minulý víkend jsem taky vyrazila 1. výlet! Vyrazili jsme s kamarádem vlakem do nedalekého městečka Asenovgrad. Je to městečko, kde se nachází mnoho kostelů, klášterů a kapliček, ale největší historickou památkou je tu Asenovgradská pevnost, ze které byl úžasný výhled. A celkově ta příroda tady stojí za to! :)
Dále jsme navštívili i Gornovodenski klášter sv. Kirika a Julity (v originále "Горнoводенски манастир Св. Кирик и Юлита"), který byl taktéž moc pěkný. Jedná se o docela velké sídlo pro jeptisky. Zvenku vypadá docela "obyčejně", zevnitř je moc pěkná výzdoba (na někoho možná kýčovité, ale má to své kouzlo). Navíc nás tam odchytila místní jeptiška a dost nám řekla o historii i stavbě kláštera, což bylo moc fajn :).
Ten den nám vyšlo slunečné počasí a bylo krásných 12 °C (v Čechách ten den padal sníh a bylo okolo 2°C). Našlapali jsme přes 20 km, ale byl to moc přijemný výlet. A už teď plánujeme na některý z volných víkendů výlet do Istambulu, Bačkova, Veliko Tarnova a možná i do Skopje v Makedonii, takže se těším! :)

Mějte se nádherně! :)
M.

Žádné komentáře:

Okomentovat